Thumb 1 3 dsc06841
Projekt ustawy o zwiększeniu udziału obywateli… odbiera i ogranicza prawa wyborcze i uniemożliwia przeprowadzenie wyborów to jedne z argumentów przeciwko, jakie padały podczas posiedzenia 23 listopada
Thumb 1 3 nagroda 1
Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic został laureatem Nagrody im. prof. Michała Kuleszy, którą wręczono podczas gali Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” 23 listopada 2017 r. w Jarocinie.
Thumb 1 3 krak w ciep o
Już od 2007 r. Kraków realizuje program społeczny „Podzielmy się ciepłem”, w ramach którego organizacje pozarządowe niosące pomoc najbardziej potrzebującym otrzymują dofinansowanie do rachunków.
Thumb 1 3  odz
Z okazji 100-lecia Związku Miast Polskich zapraszamy do stworzenia przeglądu najbardziej udanych metamorfoz przestrzeni miejskich.
Thumb 1 3 stary s cz las
Niespotykana ścieżka przyrodnicza opowiadająca o życiu płazów może powstać na Miejskiej Górze w Starym Sączu i uzupełnić „ścieżkę w koronach drzew” .
Thumb 1 3 pabianice dofinansowanie
Pabianice otrzymały 146,5 mln zł unijnego dofinansowania z przeznaczeniem na poprawę jakości komunikacji autobusowej, termomodernizację budynków oświatowych oraz przebudowę linii tramwajowej.
Thumb 1 3 kino chodzie  fot. m. strzeli ski
W ramach Ogólnopolskiej Konferencji Kultury 24 listopada br. w Poznaniu odbędzie się ciekawa dla miast konferencja pt. „Samorząd jako organizator życia kulturalnego – role, normy, dobre praktyki”.
Thumb 1 3 ranking
Poznań, Bielsko-Biała i Nowy Sącz - miasta na prawach powiatu oraz Boguchwała, Mszczonów i Legionowo - gminy miejskie i miejsko-wiejskie - to zdobywcy najwyższych miejsc w Rankingu "Rzeczpospolitej".
Thumb 1 3 r jarocin
Zapraszamy na transmisję na żywo z Jarocina, gdzie dziś o godzinie 12.30 rozpocznie się uroczystość ogłoszenia tegorocznego Rankingu Samorządów dziennika „Rzeczpospolita".
Thumb 1 3  dsc7427
Najszybszym samorządowcem na trasie pabianickiego Runmageddonu był przedstawiciel gospodarzy - Maciej Sułat, drugie miejsce zajął Janusz Olejnik z Leszna, a trzecie Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku
Thumb 1 3 pim mr
15 i 16 listopada w Jachrance koło Warszawy odbyły się warsztaty inaugurujące prace Partnerskiej Inicjatywy Miast, jednego z projektów strategicznych Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.
Thumb 1 3 logo urbact2
Program URBACT przyznał 97 europejskim miastom tytuł "Dobrej Praktyki URBACT". W specjalnej publikacji znajdują się opisy czterech nagrodzonych polskich praktyk: Rzeszowa, Łodzi, Gdańska i Poznania.
Thumb 1 3 tychy nagroda
„Let the Stars Shine" - to konkurs polegający na wyborze 5 najlepszych zakończonych projektów współfinansowanych przez UE. Jednym z nich został wybrany tyski projekt szybkiej kolei regionalnej.
Thumb 1 3 przestrze  dla partcycypacji spotkanie sieciuj ce 11.2017
Za nami spotkanie sieciujące dla samorzadów uczestniczących w projekcie „Przestrzeń dla partycypacji". Wzięły w nim udział osoby realizujące rozszerzone konsultacje dokumentów planistycznych.
Thumb 1 3 logo partycypacja
Są jeszcze dwa wolne miejsca w projekcie „Przestrzeń dla partycypacji". Mogą z nich skorzystać miasta, gminy miejsko-wiejskie oraz wiejskie z terenu całej Polski.
Thumb 1 3 opole inwestycja gigant
Gigantyczne zmiany szykują się w okolicach Dworca Wschodniego. Za 180 mln przebudowane zostaną drogi dojazdowe do skrzyżowania, powstanie podwójne rondo i pierwsze w mieście trzypoziomowe skrzyżowanie
Thumb 1 3 img 3291
152 uczniów odebrało certyfikaty z języków: anielskiego, niemieckiego i francuskiego. Ostrowiec jako jedyny samorząd w kraju finansuje możliwość uzyskania tego typu dokumentów przez młodzież.
Thumb 1 3 piekary sl rekordowa inwestycja
Blisko 100 mln zł władze miasta wydadzą na kompleksowy remont Os. Wieczorka. Ten rekordowy projekt rewitalizacyjny zakłada zmianę systemu ogrzewania budynków – m.in. zlikwidowane zostaną piece węglowe
Thumb 1 3 fot. ewelina ura kamin ska um sandomierz  8
Ponad 7 mln zł miasto otrzyma na „Podniesienie atrakcyjności turystycznej poprzez wykorzystanie potencjałów endogenicznych”. Przeprowadzona zostanie m.in. renowacja zabytkowych murów obronnych.
Thumb 1 3 1.panorama
Ostrowiec Świętokrzyski w pełni popiera tezę, iż samorządności trzeba uczyć od najmłodszych lat. Organizuje konkurs „Najmłodsi Samorządni”, który ma wyłonić najprężniej działające samorządy szkolne.
Thumb 1 3 money o zmp
19 listopada minęła setna rocznica powołania Związku Miast Królestwa Polskiego, który dał początek Związkowi Miast Polskich. Wywiad z prezesem ZMP, Zygmuntem Frankiewiczem - na portalu money.pl.
Jesteśmy na Facebooku. DOŁĄCZ DO NAS! Fb@2x