Thumb 1 3 s widnica   widok na katedre
Rok 2017 będzie rokiem rekordowym pod względem ilości środków przeznaczonych na rozwój infrastruktury rowerowej. Miasto stara się o pozyskanie funduszy unijnych w wysokości 8,5 mln zł.
Thumb 1 3 dsc02069
Miasto Piotrków Trybunalski, Związek Miast Polskich oraz EIB SA zapraszają 6 i 7 kwietnia na konferencję "Wyzwania dla budżetów samorządowych – zarządzanie w trudnej sytuacji".
Thumb 1 3 sedl pol quadri
Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej odbędzie się w tym roku pod hasłem „Udział obywateli, konsultacje i zaangażowanie jako czynniki rozkwitu lokalnej demokracji”.
Thumb 1 3 eks logo
100 tys. młodych wolontariuszy – tyle do 2020 r. ma liczyć Europejski Korpus Solidarności. Inicjatywa Komisji Europejskiej ma angażować Europejczyków w wieku 18-30 lat.
Thumb 1 3 kwrist 17 02 22
Samorządowcy domagają się debat na KWRiST w sprawach bezpośrednio dotyczących funkcjonowania samorządu, takich jak ograniczenie liczby kadencji samorządowców czy zmiana ustroju Warszawy.
Thumb 1 3 starogard gda ski
Przebudowa kompleksu budynków dworca PKP oraz budowa węzła przesiadkowego obejmująca cały układ komunikacyjny dróg wokół dworca to gigantyczne przedsięwzięcie, które czeka mieszkańców miasta.
Thumb 1 3  ywiec klaster energii
20 podmiotów, w tym Związek Międzygminny ds. Ekologii w Żywcu, samorządy, przedsiębiorcy i uczelnia podpisały umowę dotyczącą Klastra Energii „Żywiecka Energia Przyszłości".
Thumb 1 3 img 7202
W ramach akcji „Świeć się z Energą” Polacy po raz 8. wybrali najpiękniej rozświetlone miasto w kraju. W ogólnopolskiej rywalizacji zwyciężył Zamość, pokonując w plebiscycie prawie 100 miejscowości.
Thumb 1 3 raport frdl okladka foto
Realizacja usług publicznych w jednostkach samorządu terytorialnego – ograniczenia, możliwości, rekomendacje - to tytuł raportu, jaki opracowała FRDL we współpracy ze związkami samorządowymi i MR.
Thumb 1 3 11 osrodek przystan
Punkt widokowy, ścieżki spacerowe, plac zabaw, tor saneczkowy i nasadzenia roślin, które nie pozwolą na przedostanie metali ciężkich poza glebę - tak zagospodarowana zostanie hałda w Rudzie Śląskiej.
Thumb 1 3  an 5665
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji koszalińskiego ratusza przygotował nową stronę umożliwiającą niezwykle realistyczne zwiedzanie miasta przy pomocy Gogli VR z każdego miejsca na świecie.
Thumb 1 3 epsa2017 logo
Europejski Instytut Administracji Publicznej zaprasza do zgłaszania kandydatur do Europejskiej Nagrody Sektora Publicznego - EPSA 2017.
Jesteśmy na Facebooku. DOŁĄCZ DO NAS! Fb@2x