Na stadionie przy ul. 3 Maja powstała profesjonalna bieżnia lekkoatletyczna. Zostało wykonane także nawodnienie boiska piłkarskiego oraz pojawiły się nowe elementy infrastruktury sportowej, pozwalające na rozszerzenie możliwości uprawiania różnych dyscyplin sportowych.

Istniejąca 30 lat żużlowa bieżnia zmieniła się w pełni profesjonalny, bezpieczny, nowoczesny sześciotorowy obiekt z nawierzchnią poliuretanową. Wybudowany został system odwodnienia bieżni. Z kolei system nawadniania powstał na istniejącym boisku trawiastym, wokół którego przebiega bieżnia. Na terenie stadionu zamontowano urządzenia do konkurencji technicznych. Pojawiła się m.in. skocznia do skoku wzwyż, skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu dyskiem, rzutnia do rzutu oszczepem oraz wyposażenie lekkoatletyczne zgodne z wymogami PZLA.

Prace zaczęły się od robót ziemnych. W pierwszej kolejności było korytowanie, polegające na wywiezieniu 60-centymetrowej warstwy ziemi. Następnie zrobiono odwodnienie liniowe bieżni, po czym wykonano podbudowę z różnej granulacji kruszywa. Na to nałożona została nakładka asfaltowa. Końcowym etapem budowy bieżni było nałożenie warstwy poliuretanowej właściwej bieżni. Równolegle wykonano nawodnienie boiska piłkarskiego.

W Ciechanowie prowadzimy inwestycje w różnych obszarach. Te z obszaru sportu są bardzo oczekiwane przez mieszkańców, nie tylko tych profesjonalnie uprawiających sport – mówi prezydent Ciechanowa, Krzysztof Kosiński.


WIĘCEJ