IV OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM SEKRETARZY
6‒7 czerwca 2017 r., Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

ELITARNE WYDARZENIE WSPIERAJĄCE EFEKTYWNE ZARZĄDZANIE URZĘDEM
3 KONFERENCJE, 250 UCZESTNIKÓW, 60 PRELEGENTÓW, 18 PANELI, 2 DNI DEBAT


W dniach 6‒7 czerwca 2017 r. odbędzie się Ogólnopolskie Seminarium Sekretarzy mające wieloletnią tradycję i cieszące się niesłabnącym uznaniem wśród uczestników. Na czwartą edycję Seminarium organizatorzy zapraszają do Lublina, miasta, które w tym roku obchodzi 700. rocznicę lokacji na prawach magdeburskich, pełnego inspiracji kulturalnych, dotyczących sztuki i smaku.
W Seminarium wezmą udział nie tylko sekretarze, ale również dyrektorzy generalni, dyrektorzy biur oraz przedstawiciele działów organizacyjnych, kadr i płac, IT, a także osoby odpowiedzialne za procesy informatyczne w urzędach, administratorzy bezpieczeństwa informacji i radcy prawni obsługujący samorządy. W ramach tegorocznego wydarzenia odbędą się 3 równoległe konferencje: ZARZĄDZANIE URZĘDEM, HR i PRAWO PRACY oraz CYFRYZACJA URZĘDU, podczas których zostaną omówione kluczowe zagadnienia niezbędne dla efektywnego funkcjonowania urzędu oraz wyzwania organizacyjne, kadrowe i cyfryzacyjne, jakie stoją przed samorządami. Poruszone zostaną m.in. tematy dotyczące planowanej nowelizacji KPA i związanych z tym zmian w sposobie działania organów administracji, przybliżona zostanie problematyka prowadzenia mediacji oraz ugód administracyjnych. Przedyskutowana będzie kwestia „Smart Urzędnika”, czyli wpływu nowych technologii na jakość obsługi klienta i związane z tym nowe kompetencje urzędnika oraz przedstawiona rola sekretarza w budowaniu i zarządzaniu zespołami w urzędzie. Wskazane zostaną też zmiany kadrowe w świetle zmieniających się przepisów oraz audyty bezpieczeństwa informacji przechowywanych w urzędach, najlepsze zabezpieczenia informatyczne, elektronizacja rozliczeń finansowych w urzędzie i trendy, innowacje oraz wyzwania w rozwoju infrastruktury technologicznej urzędu.
Ponadto Seminarium, jak co roku, uświetnią ciekawe wydarzenia towarzyszące, wystawy, a także znakomite doznania artystyczne oraz integracyjne, które pozwolą uczestnikom „posmakować Lubelskie” dzięki wielu atrakcjom przybliżającym magiczny klimat Województwa Lubelskiego oraz jego stolicę, co trafnie harmonizować będzie z bieżącymi obchodami kulturalnymi miasta w ramach Wielkiego Jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich. Wieczór integracyjny
w wyśmienitej oprawie artystycznej i z doskonałą kuchnią to również idealne tło niepowtarzalnych rozmów kuluarowych i nawiązywania cennych kontaktów biznesowych w miłej atmosferze.
Organizatorem Ogólnopolskiego Seminarium Sekretarzy jest MUNICIPIUM S.A., wydawca m.in. Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA oraz miesięczników „Wspólnota Mieszkaniowa” i „Pracownik Samorządowy”. Współorganizatorem wydarzenia jest Województwo Lubelskie, Partnerem Strategicznym zostało miasto Lublin, Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Lubelskiego.

Szczegóły na stronie www.seminariumsekretarzy.pl

Kontakt do organizatora: Edyta Figura: e.figura@municipium.com.pl, tel. 22 242 80 55.