Urząd Miasta Mysłowice wygrał konkurs na dofinansowanie zadania, które ma na celu stworzenie grupy wsparcia dla osób z otyłością. Program będzie oferował m.in. konsultacje z dietetykiem, lekarzem, trenerem czy rehabilitantem, indywidualne plany treningowe jak również szeroki wachlarz zajęć ruchowych, w tym bezpłatny karnet na basen i do klubu fitness. Kwota dotacji pozyskanej z Ministerstwa Zdrowia to ponad 48 tys. zł, co zapewnia pełne finansowanie zadania. Rekrutacja do programu planowana jest na maj.

Realizacja programu rozpocznie się od indywidualnych konsultacji dietetycznych, z których każda obejmie przeprowadzenie wywiadu żywieniowego, ułożenie ogólnego indywidualnego planu żywieniowego, ułożenie diety na minimum 7 dni oraz wykonanie analizy składu ciała.

W ramach planowanych działań przewiduje się przeprowadzenie spotkań grup wsparcia, podczas których uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi wątpliwościami, sukcesami i porażkami. Tematami spotkań będą między innymi: jak walczyć z otyłością, normy żywienia, zasady prawidłowego żywienia, substancje i środki dodawane do żywności, zasady czytania etykiet na produktach spożywczych oraz choroby żywieniowozależne.

WIĘCEJ