Najlepsi samorządowcy na Mazowszu

Wyniki plebiscytu „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu”

 

Poznaliśmy dziś wyniki plebiscytu dla dziennikarzy pn. „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu”, który zorganizowała Warszawska Grupa Doradców PR pod patronatem Związku Miast Polskich.

Najlepszym Prezydentem Roku 2011 został wybrany Andrzej Nowakowski z Płocka. Najlepszym starostą na Mazowszu – Bogumiła Więckowska. Burmistrzem Roku 2011 jest Grzegorz Benedykciński z Grodziska Mazowieckiego.

Dziś możemy już przedstawić pełną listę laureatów plebiscytu „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu”. Od 15 lutego do 1 maja br. dziennikarze lokalnych i regionalnych mediów na Mazowszu mogli głosować na urzędników, którzy ich zdaniem najskuteczniej dbają o kontakt z mediami i komunikację społeczną z mieszkańcami. Laureatami zostali ci z urzędników, którzy otrzymali najwięcej głosów. Plebiscyt pokazał mazowieckim samorządowcom, że warto dbać o dobre relacje z mediami lokalnymi.

Ze względu na oddane głosy oprócz nagród za zajecie głównych lokat w plebiscycie, zostały przyznane wyróżnienia. Otrzymało je 37 burmistrzów, wójtów i starostów oraz 10 rzeczników prasowych i to nie koniecznie urzędów gminy lub miasta, ale też jednostek samorządowych podległych lub rzetelnie współpracujących z mediami lokalnymi np. Pan Łukasz Szymański - rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

Dziennikarze głosowali: w sześciu kategoriach: medialny prezydent, medialny burmistrz, medialny starosta, medialny wójt, najlepsza strona WWW, Rzecznik Prasowy 2011 roku. Za najlepszych samorządowców na Mazowszu zostali uznani:

Najlepszy Prezydent Roku 2011 na Mazowszu:

Nagroda Główna – Andrzej Nowakowski z Płocka

II miejsce - Roman Smogorzewski z Legionowa

III miejsce – Janusz Kotowski z Ostrołęki

Najlepszy Burmistrz Roku 2011 na Mazowszu:

Nagroda Główna – Grzegorz Benedykciński z Grodziska Mazowieckiego

II miejsce - Władysław Dariusz Łokietek z Karczewa

III miejsce - Dariusz Gizka z Warki

Najlepszy Starosta Roku 2011 na Mazowszu:

Nagroda Główna - Bogumiła Więckowska z Otwocka

II miejsce - Sławomir Morawski z Ciechanowa

III miejsce - Jan Mączewski z Płońska

Najlepszy Wójt Roku 2011 na Mazowszu:

Nagroda Główna – Paweł Kownacki z Wieliszewa

II miejsce – Anna Zwierchowska z Sochocina

III miejsce – Marian Kuś z Przyłęku

Rzecznik Prasowy Roku 2011 na Mazowszu

Nagroda Główna – Michał Smoliński z UG Jabłonna

II miejsce - Katarzyna Piechota-Kaim z UM Radom 

III miejsce - Elżbieta Wiśniewska z UM Płońsk

Najlepsza Strona WWW Roku 2011 na Mazowszu

Nagroda Główna – strona internetowa UG Kowala

II miejsce – strona internetowa UM Mszczonów

III miejsce – strona internetowa UG Pniewy

Plebiscytowi towarzyszyła kampania reklamowa i informacyjna dzięki patronom medialnym: Serwisowi Samorządowemu PAP i Klubowi Samorządowemu PAP, TVP Warszawa, RMF MAXXX, największemu portalowi branży PR - Proto.pl i najwiarygodniejszym elektronicznym mediom branżowym dla samorządu - RegioPortal.pl i Samorząd.infor.pl. Do akcji informacyjnej włączyły się miesięczniki: „Marketing i rynek”, „Brief” i „Manager”.  WGD PR doceniając pracę dziennikarzy obywatelskich poprosiła patronat największy portal tego typu – Wiadomości24. Ze względu na towarzyszący plebiscytowi konkurs dla mieszkańców Mazowsza patronem medialnym został też portal szybkopraca.pl, z którego korzysta m.in. wielu młodych ludzi pragnących zmienić prace i podnieść swoje kompetencje. 

Plebiscyt był adresowany do dziennikarzy lokalnych i obywatelskich. W swojej początkowej fazie przedsięwzięcia WGDD PR zapytało rzeczników prasowych urzędów mazowieckich o to, czy stosunki między instytucjami a mediami są pozytywne. WGD PR przeprowadziła też badanie, z jakich mediów najczęściej korzystają osoby zajmujące się komunikacją społeczną w urzędach na Mazowszu. Dzięki odpowiedziom od rzeczników prasowych WGD PR przygotowała raport, który został przekazany do 800 urzędów samorządowych na Mazowszu. Dzięki niemu osoby odpowiedzialne za komunikację mogły dowiedzieć się m.in. z jakich źródeł korzystają ich odpowiednicy w innych instytucjach. Kolejnym etapem był plebiscyt dla dziennikarzy, którego wyniki poznaliśmy. Plebiscyt „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu” dał przedstawicielom mediów lokalnych i regionalnych oraz dziennikarzom obywatelskim szansę na wyrażenie swojej opinii dotyczącej najlepiej współpracujących z nimi urzędników.

 

Więcej informacji można uzyskać na www.wgd-pr.pl