- Sto sztuk trafiło do rąk poznaniaków. Chcemy przekonać się jakie wywołają reakcje wśród mieszkańców. Jeśli dobrze się przyjmą, to trafią do produkcji i będą dostępne dla wszystkich - mów Andrzej Białas, dyrektor Gabinetu Prezydenta.

Napis na koszulce brzmi "Wolne miasto Poznań". W litery wpleciono symbole światowych religii i ruchów społecznych, w tym środowisk LGBT, ekologów, osób niepełnosprawnych oraz rowerzystów. Przesłaniem tego projektu jest promowanie tolerancji i otwartości na środowiska, które na równych prawach mieszkają w Poznaniu.

- Wykonaliśmy wersję próbną i rozdaliśmy różnym osobom w oczekiwaniu na komentarze. Już teraz przeszły one wszelkie oczekiwania. Bardzo cieszy taka reakcja, oznacza że projekt jest trafiony. Będziemy informować o możliwości nabywania lub otrzymania takich koszulek. Proszę o trochę cierpliwości - podkreśla dyrektor Andrzej Białas.
Dodaje również, że jeśli T-shirt "Wolne miasto Poznań" stanie się oficjalnie miejskim gadżetem, to najprawdopodobniej będzie dostępny w punktach Centrum Informacji Miejskie