Czy współczesne miasto może być otwarte i równocześnie bezpieczne Co sprawia, że jego mieszkańcy nie czują się zagrożeni? Gdzie i dlaczego Polacy są najbardziej zadowoleni ze swojego miejsca zamieszkania?

78% mieszkańców miasta, które zajęło pierwszą pozycję w rankingu Europolis, czuje się bezpiecznie spacerując po swojej okolicy po zmroku. Na drugim miejscu znalazło się miasto z relatywnie niewielką liczbą ofiar na drogach – 45% przeciętnej. Na podium jest także miasto przodujące pod względem bezpieczeństwa publicznego (m.in. o połowę mniej pożarów niż przeciętnie) oraz komunikacyjnego (88% ofiar wypadków w stosunku do średniej dla miast). Więcej już 2 czerwca na Europolis.

W dyskusji o bezpieczeństwie w polskich miastach udział wezmą m.in.: Prezydent Słupska Robert Biedroń, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Paweł Chorąży, Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawa Ewa Gawor, Dyrektor Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym Marek Konkolewski, Prezes Zarządu Veolia Energia Warszawa Jacky Lacombe, Wiceprezes Zarządu Orange Polska ds. Rynku Biznesowego Bożena Leśniewska, Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski, Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji Krzysztof Szubert, Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, Prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Więcej informacji i rejestracja: www.europolis.schuman.pl/konferencja