Biało-czerwony wzór zostanie utworzony 11 listopada br. o godz. 11.30 na rynku miejskim. Udział w wydarzeniu może wziąć każdy, kto przyjdzie w tym dniu na pl. Jana Pawła II. To jednak nie koniec atrakcji. Dodatkowo w rudzkim Aquadromie zostanie zorganizowana sztafeta niepodległościowa, której uczestnicy przepłyną 1918 długości basenu, a w lasach w Halembie odbędzie się impreza dla biegaczy.

- W ten sposób chcemy rozpocząć rudzkie obchody Roku Niepodległości, który zostanie w naszym mieście zainaugurowany 11 listopada 2017 r., a zakończony 11 listopada 2018 r., czyli dokładnie w setną rocznicę odzyskania przez Polskę wolności – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic.

11 listopada br. o godz. 11.30 mieszkańcy zgromadzeni na rynku zaczną ustawiać się do żywej kokardy narodowej.
- Wyznaczymy na rynku dwa okręgi, w których zostaną ustawieni mieszkańcy. Osoby w okręgu wewnętrznym otrzymają białe balony, a w okręgu zewnętrznym czerwone. Całość będzie filmowana z góry dronem, dzięki czemu widoczny będzie efekt biało-czerwonej rozety. Specjalnie na tę okazję przygotujemy dwa tysiące balonów z helem, które na zakończenie wypuścimy w powietrze – tłumaczy Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta.


WIĘCEJ