Dzięki usłudze Płatności Online Blue Media mieszkańcy Sopotu mogą uiszczać opłaty administracyjne – np. za zarejestrowanie pojazdu czy wydanie prawa jazdy – w sposób znany im doskonale z zakupów internetowych. Wystarczy, że na stronie urzędu miasta (https://platnosci.miasto.sopot.pl) interesant wybierze rodzaj sprawy, za którą chcą uiścić opłatę, uzupełni swoje dane identyfikacyjne, a następnie kliknie logo swojego banku. Po przekierowaniu na stronę transakcyjną banku dane płatnika i kwota do zapłaty są już uzupełnione i wystarczy je tylko potwierdzić (np. hasłem SMS). Po dokonaniu płatności interesant otrzymuje mailem potwierdzenie, które powinien wydrukować i przedstawić w Urzędzie podczas załatwiania sprawy.

- Wspólnie z firmą Blue Media odpowiadamy na zmiany, które dzieją się wokół nas. Liczba płatności online lawinowo rośnie, stąd decyzja o wprowadzeniu tego systemu także w administracji samorządowej. – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu - Dzięki temu systemowi sopocianie i przedsiębiorcy będą mogli łatwiej i szybciej załatwić wiele spraw urzędowych. Cieszy fakt, że tak innowacyjne rozwiązanie wprowadza właśnie sopocka firma.

- Z naszego badania „Jak kupujemy w internecie” wynika, że co drugi kupujący w internecie korzysta przy tym z szybkich płatności online. Naturalnym krokiem jest umożliwienie klientom dokonywania opłat w analogiczny sposób również w sektorze publicznym. Mówię tutaj nie tylko o opłatach za czynności administracyjne, ale również o podatkach i należnościach za śmieci czy wodę. Sopocki samorząd jako pierwszy w Polsce dostrzegł korzyści z tego rozwiązania. Mam nadzieję, że kolejne samorządy również zauważą zalety naszych płatności – zauważa Krzysztof Ambroziak z Blue Media.

Mieszkańcy Sopotu dzięki Płatnościom Online BM mają do dyspozycji wszystkie najpopularniejsze formy płatności online - szybkie płatności za pomocą linku, tzw. Pay by link (takie jak mTransfer, Pekao24 czy płacę z iPKO) oraz płatności kartą płatniczą (VISA, VISA Electron, MasterCard i Maestro).