Dzięki e-usłudze, czyli możliwości zdalnego kontaktu z urzędem, będzie można – nie wychodząc z domu zamówić dokument, mapę lub zaświadczenie, pochodzące z zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz zdalnie załatwić niektóre urzędowe procedury. Wszystko dzięki nowej geodezyjnej e-usłudze, która zostanie wprowadzona w ramach projektu „Integracja e-usług w informacji przestrzennej”. Umowę na jej realizację w tarnowskim ratuszu podpisali wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys oraz prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

- E-usługi to przyszłość administracji i jeden z naszych priorytetów, na który w obecnej perspektywie samorząd województwa małopolskiego przeznaczy prawie 585 mln zł. Aż 176 mln zł z tej kwoty dofinansuje projekty geodezyjne. Dzięki nim mieszkańcy łatwiej i szybciej zbiorą potrzebne informacje, zaoszczędzą czas i, co bardzo ważne, wiele spraw załatwią bez wychodzenia z domu dosłownie od ręki – mówi wicemarszałek województwa Małopolskiego Stanisław Sorys.

Geodezyjna e-usługa ułatwi dostęp do informacji przestrzennej, która jest przydatna wszystkim tym - mieszkańcom, przedsiębiorcom i inwestorom - którzy planują między innymi zakup, budowę czy wynajęcie nieruchomości na cele mieszkalne lub
biznesowe. Dokumenty, zawierające informację przestrzenną, zostaną poddane cyfryzacji i udostępnione w zmodernizowanym Zintegrowanym Systemie Informacji Przestrzennej, a dzięki e-usłudze dostęp do nich będzie łatwiejszy i szybszy, co umożliwi mieszkańcom zebranie informacji, a urzędnikom – szybsze wydanie decyzji.

WIĘCEJ