Kiedy po Warszawie jeździł tramwaj-widmo? Gdzie znajduje się muzeum najznamienitszego warszawskiego szewca? Jak nazywała się jedna z pierwszych powojennych kawiarni w Warszawie? Jaką pamiątkę pozostawił po swojej wizycie w stolicy Pablo Picasso? Kiedy Warszawę odwiedziła ABBA? Komu zawdzięczamy koncert Rolling Stones? W jakim miejscu odbyła się jedna z najdziwniejszych imprez sylwestrowych w Warszawie? Gdzie rośnie dąb posadzony prze królową Elżbietę II?

Odpowiedzi na te pytania możecie znaleźć w „Zdzieraku warszawskim” – wyjątkowym kalendarzu na 2018 rok. Do prawie każdego dnia kalendarza przypisane jest zdarzenie, które miało miejsce w tym samym dniu w przeszłości. W kalendarzu czytelnicy znajdą także archiwalne zdjęcia, doniesienia prasowe, przepisy kulinarne, fragmenty poezji, wydarzenia związane z filmem, anonse i afisze reklamowe, a także najważniejsze wydarzenia historyczne z życia miasta i jego mieszkańców.

Dzięki różnorodnym treściom zawartym w kalendarzu można dowiedzieć się, czym żyła Warszawa, areną jakich wydarzeń były jej ulice, poznacie fakty związane z „wielką historią” oraz te, które rozgrywały się w jej cieniu. Można dowiedzieć się, czym interesowali się zwykli mieszkańcy Warszawy, co ich ekscytowało, jak wyglądało ich codzienność, styl życia, a nawet moda. Niektóre kartki mogą rozbawić, inne zaskoczą lub zaintrygują, jeszcze inne skłonią do pogłębienia tematu. Wszystkie w sposób przystępny i lekki przybliżą tę mniej lub bardziej znaną historię Warszawy.

„Zdzierak warszawski” nawiązuje do klasycznego kalendarza zdzieranego, jednak jego nowoczesny i atrakcyjny projekt graficzny oraz oryginalna koncepcja wnosi świeżość i zupełnie nową jakość na rynku kalendarzy. Zdzierak warszawski jest idealną propozycją dla każdego, kto chciałby dowiedzieć się czegoś nowego o stolicy i ma ochotę pobawić się w codzienne zdzieranie przez 365 dni w roku. To też doskonały pomysł na świąteczny prezent.


WIĘCEJ