Ue naglowek2
Projekt "Wsparcie kadry jednostek samorządu terytorialnego w zarządzaniu oświatą ukierunkowanym na rozwój szkół i kompetencji kluczowych uczniów" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Celem projektu jest poprawa funkcjonowania i zwiększenie wykorzystania systemu wspomagania szkół w zakresie kompetencji kluczowych uczniów niezbędnych do poruszania się na rynku pracy, nauczania eksperymentalnego, właściwych postaw oraz metod zindywidualizowanego podejścia do ucznia.
I etap 2016-2018 Dofinansowanie projektu z UE: 2 363 196,27 zł
II etap 2018-2020 Dofinansowanie projektu z UE: 2 671 677,03 zł

Aktualnosci Aktualności

Display ole nica dla ucznia

17.10.2018 Oświata, Z naszych miast

Dzięki podpisaniu z gdyńską firmą Nuadu Sp. z o.o. umowy na kontent dydaktyczny do platformy edukacyjnej, oleśnickie szkoły weszły w ostatni etap realizacji projektu e-Oświata II.
Display logo zmp 2

11.10.2018 Grupy Wymiany Doświadczeń

Spotkanie samorządowców w ramach projektu „Wsparcie kadry jednostek samorządu terytorialnego w zarządzaniu oświatą ukierunkowanym na rozwój szkół i kompetencji kluczowych uczniów - II etap”
Display szko a pixabay

03.10.2018 Partycypacja społeczna, Oświata, Z naszych miast

„Lekki plecak – odciążamy kręgosłupy naszych dzieci” to zwycięski projekt twardy tegorocznej, szóstej już edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. Na kupno szafek dla uczniów oddano 32 procent głosów
Display lekcja pokazowa w  uszczanowie

01.10.2018 Komisja Edukacji Związku Miast Polskich

W obecnej kadencji Komisja Edukacji liczyła 97 członków, którzy reprezentowali 74 jednostki samorządu terytorialnego.
Display  an 5651

28.09.2018 Oświata, Komisje tematyczne ZMP, Komisja Edukacji Związku Miast Polskich

Podczas ostatniego w tej kadencji posiedzenia Komisji Edukacji ZMP rozmawiano m.in. o platformie wymiany doświadczeń „Samorządowi Liderzy Edukacji”.
Display portrayal 89193 1920

21.09.2018 Oświata, KWRiST

Związek Miast Polskich negatywnie zaopiniował podczas posiedzenia Zespołu ds. Edukacji KWRiST proponowany podział środków z 0,4% rezerwy subwencji ogólnej dla JST.
Display sienkiewicza1

20.09.2018 Oświata, Z naszych miast

Kielce to pierwszy samorząd w Polsce, który wprowadzi do szkół nowoczesne rozwiązanie w edukacji przedsiębiorczości - branżowe symulacje prowadzenia działalności gospodarczej w formie gry online.
Display ug goluchow tursko 2

20.09.2018 Oświata, KWRiST, Zamówienia publiczne

ZMP twierdzi, że nie uda się zrekompensować skutków podwyżek dla nauczycieli, jeśli MEN nie dostarczy danych, o które strona samorządowa KWRiST prosi od paru miesięcy.
Display sopot woda z kranu fotobank.pl ums

12.09.2018 Ochrona środowiska, Oświata, Z naszych miast

„W Sopocie piję wodę z kranu” to hasło kampanii promującej picie wody z kranu. Uczniowie sopockich szkół ponadpodstawowych mają możliwość picia wody bezpośrednio ze źródełek zamontowanych w szkołach.
Display gliwice szko a

07.09.2018 Oświata, Legislacja

Związek Miast Polskich zablokował kilka niekorzystnych dla samorządów zmian w Prawie oświatowym i rozporządzeniu MEN ws. bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach.
Display ciechan w edukacja

30.08.2018 Oświata, Z naszych miast

W ramach II edycji projektu „Ciechanów miastem nowoczesnej edukacji” w miejskich szkołach organizowane będą zajęcia rozwijające wiedzę i umiejętności uczniów oraz szkolenia dla nauczycieli.
Display pozna  nowa szko a

23.08.2018 Oświata, Z naszych miast

Zakończyła się jedna z najważniejszych inwestycji oświatowych Poznania ostatnich lat. We wrześniu w nowym zespole szkolno-przedszkolnym na Umultowie pojawią się dzieci i nauczyciele.
Display stargard przedszkole

22.08.2018 Oświata, Z naszych miast

3 września młodzi mieszkańcy Stargardu rozpoczną swoją naukę przedszkolną i wczesnoszkolną w nowym obiekcie oświatowym. To niespełna rok po tym jak została w ziemię wbita pierwsza łopata.
Display   d  edukacja

21.08.2018 Oświata, Z naszych miast

Ponad 1,1 mld wyda w tym roku łódzki samorząd na zadania związane z edukacją, co stanowi wzrost o ponad 100 mln w porównaniu do roku 2017. Ok. 19 mln zł miasto wyda na rządowe podwyżki dla nauczycieli
Display zs nr 1 brwin w

16.08.2018 Opracowania tematyczne

Prezentujemy poradnik na temat roli samorządów w rozwijaniu szkół i kształtowaniu kluczowych kompetencji uczniów. Jest opracowaniem najważniejszych zagadnień poruszanych podczas szkoleń.
Display thumb wiedza

25.07.2018 Oświata, Legislacja

Wstępna zgoda na nowe zasady kształcenia zawodowego, liberalizacja zapisów dotyczących stołówek szkolnych, sprzeciw w sprawie zwiększenia roli kuratora to bilans spotkania w MEN.
Display myslowice zielona pracownia 3

16.07.2018 Oświata, Legislacja

MEN przygotował ważny projekt zmian dotyczących edukacji - nowelizację Prawa oświatowego. ZMP angażuje się w opiniowanie tej regulacji i wypracowywanie optymalnych rozwiązań.
Display myslowice zielona pracownia 1

22.06.2018 Opracowania tematyczne, Oświata

Wspólne planowanie postępów - Praca zbiorowa pod redakcją merytoryczną Krzysztofa Jaszczołta
Display myslowice zielona pracownia 2

22.06.2018 Opracowania tematyczne, Oświata

Realizacja zadań oświatowych pod kątem wyznaczonych celów - Praca zbiorowa pod redakcją merytoryczną Krzysztofa Jaszczołta
Display 20180606 140759 1

18.06.2018 Oświata, Komisje tematyczne ZMP, Komisja Edukacji Związku Miast Polskich

Od 6 do 8 czerwca br. w Kozienicach i Puławach obradowała Komisja Edukacji Związku Miast Polskich. Rozmawiano m.in. o trudnościach funkcjonowania systemu kształcenia.
Display img 20180419 100251

23.04.2018 Komisja Edukacji Związku Miast Polskich, Oświata, Komisje tematyczne ZMP

W dniach 19 i 20 kwietnia 2018 roku we Włocławku odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Edukacji Związku Miast Polskich. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej.