Przedstawiciele ZMP w instytucjach oraz organizacjach krajowych i zagranicznych

Instytucje zagraniczne

Izba Lokalna Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Europy (CLRAE) przy Radzie Europy:

Delegaci:

  • Robert Biedroń - prezydent Słupska
  • Krzysztof Matyjaszczyk – prezydent Częstochowy


Zastępcy delegatów:

  • Wiesława Kwiatkowska - burmistrz Milanówka
  • Beata Moskal-Słaniewska – prezydent Świdnicy



Komitet Polityczny Rady Gmin i Regionów Europy (CEMR):

Delegaci:

  • Hanna Gronkiewicz-Waltz – prezydent miasta st. Warszawy
  • Tomasz Kacprzak – przewodniczący Rady Miasta Łodzi
  • Jarosław Górczyński – prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego
  • Dariusz Stefaniuk – prezydent Białej Podlaskiej


Zastępca:

  • Jacek Majchrowski - prezydent Krakowa; współprzewodniczący CEMR


Komitet Regionów Unii Europejskiej:

Delegaci:

  • Zbigniew Podraza – prezydent Dąbrowy Górniczej
  • Stanisław Szwabski – radny Gdyni
  • Paweł Grzybowski – burmistrz Rypina


Zastępcy delegatów:

  • Andrzej Kunt – burmistrz Kostrzyna n. Odrą
  • Arkadiusz Godlewski – radny Katowic
  • Marcin Ociepa – przewodniczący RM Opola



Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego

  • Zygmunt Frankiewicz – prezes ZMP, prezydent Gliwic
  • Jacek Karnowski – członek Zarządu ZMP, prezydent Sopotu


Zespoły problemowe Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu

Terytorialny Zespół ds. Międzynarodowych:

  • Arkadiusz Godlewski - Katowice, radny RM (przedstawiciel)
  • Michał Guć – Gdynia, wiceprezydent (zastępca)


Zespół ds. Systemu Finansów Publicznych:

  • Rafał Bruski – prezydent Bydgoszczy (współprzewodniczący ZMP/UMP),
  • Andrzej Pietrasik – burmistrz Płońska, członek Zarządu ZMP (przedstawiciel),
  • Tomasz Bogucki – Kielce, radny RM


Zespół ds. Edukacji, Kultury i Sportu:

  • Bogdan Bieniek – Mielec, radny RM (przedstawiciel)
  • Jacek Lipiński – burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego (zastępca)


Zespół ds. Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej:

  • Marcin Pluta – burmistrz Brzezin, wiceprezes ZMP (przedstawiciel)
  • Zbigniew Podraza – prezydent Dąbrowy Górniczej, członek Zarządu ZMP (zastępca)


Zespół ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska:

  • Janusz Żmurkiewicz- prezydent Świnoujścia, członek Zarządu ZMP (przedstawiciel)
  • Daniel Kozdęba - prezydent Mielca (zastępca)


Zespół ds. Administracji Publicznej i Bezpieczeństwa Obywateli:

  • Krzysztof Matyjaszczyk – prezydent Częstochowy (współprzewodniczący)
  • Tomasz Andrukiewicz – prezydent Ełku (przedstawiciel)
  • Elżbieta Radwan – burmistrz Wołomina


Zespół ds. Obszarów Wiejskich, Wsi i Rolnictwa:

  • Piotr Psikus – burmistrz Kępna, członek Zarządu ZMP (przedstawiciel)


Zespół ds. Społeczeństwa Informacyjnego:

  • Jan Maciej Czajkowski – Zgierz, ekspert ZMP
  • Adam Lewandowski – burmistrz Śremu, członek Zarządu ZMP (przedstawiciel)
  • Marek Bigosiński – Poznań (zastępca)


Zespół ds. Ustrojowych:

  • Jacek Karnowski – prezydent Sopotu, członek Zarządu ZMP (współprzewodniczący)
  • Ryszard Brejza – prezydent Inowrocławia, członek Zarządu ZMP (przedstawiciel)
  • Mieczysław Gołuński – burmistrz Kartuz, członek Zarządu ZMP (zastępca)


Zespół ds. funkcjonalnych obszarów metropolitalnych i miejskich:

  • Michał Olszewski – wiceprezydent Warszawy
  • Roman Szełemej – prezydent Wałbrzycha, członek Zarządu ZMP (przedstawiciel)
  • Adam Lewandowski – burmistrz Śremu, członek Zarządu ZMP (zastępca)


Instytucje krajowe

Rada Ekspertów przy Ministerstwie Infrastruktury i Budownictw

  • Barbara Michalska - Świnoujście
  • Kamil Buksa - Ełk


Rada Statystyki

  • Andrzej Porawski - dyrektor Biura ZMP


Rada Działalności Pożytku Publicznego

  • Piotr Drygała - kierownik Biura Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskie, UM Dąbrowa Górnicza, przewodniczący Komisji Partnerstwa i Dialogu ZMP


Krajowa Rada Konsultacyjna ds. Osób Niepełnosprawnych

  • Michał Tomczak - Poznań


Rada Zamówień Publicznych przy Prezesie UZP

  • Wojciech Zemła – sekretarz miasta Sopotu


Rada Informatyzacji

  • Jan Maciej Czajkowski – Zgierz, ekspert ZMP


Zespół ds. Rozwiązań Systemowych w Zakresie Ekonomii Społecznej

  • Marcin Pluta – burmistrz Brzezin, wiceprezes ZMP


Zespół ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw

  • Tomasz Sadowski – Poznań, ekspert ZMP


Zespół Doradczy ds. Rozwiązań Systemowych w Sektorze Energetyki

  • Zbigniew Michniowski - Bielsko-Biała, ekspert ZMP



Reprezentanci Związku Miast Polskich w Komitetach Monitorujących Sektorowe Programy Operacyjne na lata 2014-2020


Komitet ds. Umowy Partnerstwa

  • Roman Szełemej – prezydent Wałbrzycha


PO Infrastruktura i Środowisko

  • Henryk Zaguła - Dąbrowa Górnicza (członek)
  • Katarzyna Jurczak-Klopek - kierownik BFiPU, UM w Dąbrowie Górniczej (zastępca)


PO Polska Cyfrowa

  • Jan Maciej Czajkowski – Zgierz, ekspert ZMP (członek)


PO Wiedza Edukacja Rozwój

  • Bogdan Bieniek – Mielec, radny RM (członek)
  • Tomasz Potkański - Podkowa Leśna, z-ca dyrektora Biura ZMP (zastępca)


Pomoc Techniczna

  • Andrzej Porawski – Poznań, dyrektor Biura ZMP (członek)
  • Tomasz Potkański - Podkowa Leśna, z-ca dyrektora Biura ZMP (zastępca)


Inteligentny Rozwój

  • Marcin Pluta – burmistrz Brzezin, wiceprezes ZMP (członek)
  • Przemysław Staniszewski – prezydent Zgierza (zastępca)



Reprezentanci Związku Miast Polskich w Regionalnych Programach Operacyjnych na lata 2014-2020

RPO Województwa Dolnośląskiego

  • Tadeusz Krzakowski – prezydent Legnicy, przewodniczący KR ZMP (przedstawiciel)
  • Wiesław Wabik – burmistrz Polkowic


RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego

  • Ryszard Brejza – prezydent Inowrocławia, członek Zarządu ZMP (przedstawiciel)
  • Tadeusz Pogoda – burmistrz Świecia (zastępca)


RPO Województwa Lubelskiego

  • Agata Fisz – burmistrz Chełma (przedstawiciel)
  • Dariusz Stefaniuk – prezydent Białej Podlaskiej (zastępca)


RPO Województwa Lubuskiego

  • Andrzej Kunt – burmistrz Kostrzyna n/O (przedstawiciel)
  • Dariusz Ejchart – burmistrz Sulęcina (zastępca)


RPO Województwa Łódzkiego

  • Krzysztof Chojniak – prezydent Piotrkowa Trybunalskiego (przedstawiciel)
  • Jacek Lipiński – burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego (zastępca)


RPO Województwa Małopolskiego

  • Artur Kozioł – burmistrz Wieliczki (przedstawiciel)
  • Jacek Lelek – burmistrz Starego Sącza (zastępca)


RPO Województwa Mazowieckiego

  • Andrzej Pietrasik – burmistrz Płońska, członek Zarządu ZMP (przedstawiciel)
  • Wojciech Kudelski – prezydent Siedlec (zastępca)


RPO Województwa Opolskiego

  • Arkadiusz Wiśniewski – prezydent Opola (przedstawiciel)
  • Piotr Dancewicz – Opole, naczelnik Wydziału ds. Europejskich (zastępca)
  • Jarosław Kielar – burmistrz Kluczborka (przedstawiciel)
  • Mirosław Birecki – Kluczbork, sekretarz miasta (zastępca)
  • Bartłomiej Kostrzewa – zastępca burmistrza Brzegu (przedstawiciel)
  • Lucyna Mielczarek - Brzeg, kierownik Biura Budownictwa i Inwestycji (zastępca)
  • Artur Matuszczak – zastępca prezydenta Kędzierzyna-Kożle (przedstawiciel)
  • Beata Pierzchlewicz - Kędzierzyn-Koźle, kierownik Wydz. Strategii Rozwoju i Prom. Miasta (z-ca)
  • Piotr Bobak – zastępca burmistrza Nysy (przedstawiciel)
  • Lidia Barcik – Nysa, naczelnik wydz. Inicjatyw i Przedsiębiorczości UM (z-ca)


RPO Województwa Podkarpackiego

  • Robert Choma – prezydent Przemyśla, członek Zarządu ZMP (przedstawiciel)
  • Bogdan Bieniek – Mielec, radny RM (zastępca)


RPO Województwa Podlaskiego

  • Czesław Renkiewicz – prezydent Suwałk (przedstawiciel)
  • Jarosław Siekierko – burmistrz Wysokiego Mazowieckiego (zastępca)


RPO Województwa Pomorskiego

  • Stanisław Szwabski - Gdynia, radny RM (przedstawiciel)
  • Krzysztof Hildebrandt – prezydent Wejherowa (zastępca)


RPO Województwa Śląskiego

  • Andrzej Dziuba – prezydent Tychów, członek Zarządu ZMP (przedstawiciel)
  • Marian Błachut – prezydent Czechowic-Dziedzic (zastępca)


RPO Województwa Świętokrzyskiego

  • Wojciech Lubawski – prezydent Kielc (przedstawiciel)
  • Jarosław Górczyński – prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, członek Zarządu ZMP (zastępca)


RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego

  • Piotr Grzymowicz – prezydent Olsztyna (przedstawiciel)
  • Kamil Buksa – zastępca prezydenta Ełku (zastępca)


RPO Województwa Wielkopolskiego

  • Adam Lewandowski – burmistrz Śremu, członek Zarządu ZMP (przedstawiciel)
  • Marek Wesołowski – burmistrz Kleczewa (zastępca)


RPO Województwa Zachodniopomorskiego

  • Janusz Gromek – prezydent Kołobrzegu, członek Zarządu ZMP (przedstawiciel)
  • Janusz Żmurkiewicz – prezydent Świnoujścia, członek Zarządu ZMP (zastępca)
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!