Rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce

Partnerzy: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju – lider, konsorcjum Związku Miast Polskich i Związku Powiatów Polskich, konsorcjum Konfederacji Lewiatan i Centrum PPP

Cel projektu: zwiększenie liczby inwestycji realizowanych w formule PPP poprzez działania promocyjno-informacyjno-edukacyjne skierowane do przedstawicieli administracji publicznej (JST i rządowej) oraz bezpośrednie doradztwo prawne i organizacyjne dla kilkunastu projektów PPP. Konsorcjum ZMP-ZPP prowadzi działania wprowadzające w tematykę i prezentujące dobre praktyki krajowe oraz przez cały czas realizacji projektu wydaje Biuletyn PPP, Konfederacja Lewiatan – prowadzi szkolenia profilowane i szczegółowe oraz wizyty zagraniczne, Ministerstwo Rozwoju – realizuje szczegółowe doradztwo dla wybranych projektów oraz szkolenia dla administracji rządowej.

Wartość projektu: ponad 10,5 mln zł, w tym komponent ZMP i ZPP to kwota ponad 1,5 mln zł
Okres realizacji: czerwiec 2016 – listopad 2019

• cykl dwudniowych szkoleń regionalnych w 16 miastach wojewódzkich - IV 2017 - X 2017 - ZMP
• cykl 12 jednodniowych wizyt studyjnych w polskich JST - 2017-2019 - ZMP
• 11 numerów Biuletynu PPP - 2017-2019 - ZPP
• warsztaty oraz stoisko informacyjne towarzyszące Zgromadzeniom Ogólnym ZMP i ZPP w latach 2017-2019 – ZMP i ZPP
• cykl warsztatów specjalistycznych – 2018 - KL
• wsparcie doradcze dla wybranych w konkursie kilkunastu przedsięwzięć przygotowywanych do realizacji w formule PPP - MR
• analizy rynku PPP - MR
• 3 debaty eksperckie - 2018-2019 - KL
• cykl zagranicznych wizyt studyjnych – 2018-2019 - KL

Dokumenty i publikacje
• 3 standardy procedur w postaci wytycznych w zakresie przygotowania projektów PPP, przygotowania ofert oraz wzory umów PPP,
• katalog dobrych praktyk inwestycji w formule PPP różnego rodzaju
• 11 edycji Biuletynu PPP

Aktualności - Rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce
Thumb 1 3 ppp logo
Związek Miast Polskich zaprasza skarbników i służby finansowe urzędów miejskich do udziału w bezpłatnym szkoleniu na temat finansowo-rozliczeniowej strony projektów realizowanych w formule PPP.
Thumb 1 3 ppp nowy s cz s d
21 lutego br. w trakcie wizyty studyjnej w Nowym Sączu zaprezentowany zostanie model budowy budynku publicznego w formule partnerstwa publiczno-prywatnego na przykładzie Sądu Rejonowego.
Thumb 1 3 biulety ppp 7
W siódmym już numerze Biuletynu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego m.in. informacje o wytycznych Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju na temat przygotowania projektów oraz procedury przetargowej.
Thumb 1 3 img 20181204 115411
4 grudnia 2018 roku w Oławie miała miejsce ostatnia w tym roku krajowa wizyta studyjna w ramach projektu „Rozwój PPP w Polsce". Prezentowano projekt wybudowania i utrzymania ulic w mieście.
Thumb 1 3 img 5089
Gmina Świdnica w woj. lubuskim była gospodarzem szóstej krajowej wizyty studyjnej 25 września 2018 r., w ramach projektu „Rozwój PPP w Polsce". Mówiono o termomodernizacji budynków komunalnych.
Thumb 1 3 biuletyn ppp nr 6 ok adka
Szósty numer jest kolejnym poświęconym analizom przedrealizacyjnym. Zawiera doświadczenia podmiotów publicznych, które takie analizy przeprowadziły. Przedstawia również nowelizację ustawy o PPP.
Thumb 1 3 foto ppp
Gospodarzem piątej wizyty studyjnej 7 września 2018 r. był ZTM w Warszawie. Zaprezentowano projekt pn. „Koncesja na budowę i utrzymanie wiat przystankowych oraz innych elementów wyposażenia”.
Thumb 1 3 ppp logo
Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Konfederacja Lewiatan i Centrum PPP zapraszają do udziału w warsztatach specjalistycznych z zakresu przygotowania projektów PPP i analiz przedrealizacyjnych.
Thumb 1 3 fot karol stan czak
W ramach projektu „Rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce" organizowanych jest 6 trzydniowych wizyt studyjnych do krajów UE posiadających duże doświadczenie w realizacji przedsięwzięć PPP.
Thumb 1 3 solece zdr j baseny mineralne
Projekt pn. „Kompleks mineralnych basenów w Solcu-Zdroju” był tematem zainteresowania uczestników czwartej krajowej wizyty studyjnej, jaka odbyła się w Solcu-Zdrój 5 czerwca 2018 r.
Thumb 1 3 foto ppp
Podczas trzeciej wizyty studyjnej, która odbyła się w 18 kwietnia 2018 r. Gdańsku, zaprezentowano projekt zagospodarowania północnego cypla Wyspy Spichrzów - inwestycji na Targu Siennym i Rakowym.
Thumb 1 3 ppp logo
Budynki kubaturowe - to temat przewodni zagranicznej wizyty studyjnej, jaka miała miejsce w dniach 22-24 maja w Nadrenii Północnej Westfalii. Wizyta odbyła się w ramach projektu „Rozwój PPP w Polsce".
Thumb 1 3 gmina wyrzysk  11
Centrum PPP i partnerzy zapraszają na Warsztaty PPP w sektorze drogownictwa. Warsztaty organizowane są w ramach projektu "Rozwój PPP w Polsce", w którym bierze udział również Związek Miast Polskich.
Thumb 1 3  an 8837
Zapraszamy do udziału w bezpłatnym seminarium „Wykorzystanie PPP jako narzędzia realizacji Gminnych Programów Rewitalizacji”, które odbędzie się 20 czerwca w Gdyni.
Thumb 1 3 img 6181
Podręcznik zawiera wskazówki w zakresie przygotowania i wdrażania Zintegrowanych Planów Rewitalizacji Dziedzictwa Kulturowego, które mogą przyspieszyć rewitalizację poprzez zastosowanie modelu PPP.
Thumb 1 3 foto ppp kobylnica
Przebudowa Domu Opieki Społecznej w Kobylnicy na potrzeby Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego była przedmiotem zainteresowania uczestników drugiej wizyty studyjnej w ramach projektu „Rozwój PPP w Polsce”.
Thumb 1 3  an 8781
Można już zgłaszać się na kolejne wizyty studyjne zaplanowane w 2018 roku w ramach projektu „Rozwój PPP w Polsce”. Pierwsza z nich odbędzie się 18 kwietnia w Gdańsku, ostatnia - 4 grudnia w Oławie.
Thumb 1 3 logo mr
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o PPP przedłożony przez ministra rozwoju i finansów. Projekt ma poprawić otoczenie prawne partnerstwa publiczno-prywatnego