Dni Ostrowca Świętokrzyskiego

Dni miasta |

Trzydniowe Dni Ostrowca

Dni Ostrowca rozpoczęły się w piątek 23 czerwca imprezą dla miłośników klubowych dźwięków. Podczas Friends Meeting Night w amfiteatrze w Parku Miejskim grali dje i producenci muzyczni: Dj Alex, Tiddey, Matt5ki, Gabriel Delgado, Ontune, Trey Vinter, Martin Soundriver, Luki, Blue Silence, Carma, Maju, Lukspy, Szymon Paszko. Około północy pojawił się gość specjalny - Alex M.O.R.P.H, jeden z najbardziej rozchwytywanych producentów muzyki trance na świecie. W samym Parku Miejskim od godziny 17 odbywały się warsztaty plastyki obrzędowej w ramach przedsięwzięcia Cuda Wianki. Jak na Noc Świętojańską przystało, zakończyły się one puszczaniem wianków w okolicy mola.

W sobotę, 24 czerwca imprezy odbywały się na stadionie KSZO. Rozpoczęły się o godzinie 10 wielkim piknikiem sportowo-rekreacyjnym. Od godziny 14 prezentowały się instytucje i spółki gminne, a godzinę później sceną zawładnęli rodzimi artyści - Nauczycielski Chór Coro Cantorum, Studio Wokalne Pandora, Guitar Friends, chóry Ad Libilum i Quod Libet, Szkoła Tańca Progres, zespół wokalny Tremolo, żeńska grupa Kameleon oraz klub sportowy Aimatte. O godzinie 19.30 rozpoczęła się impreza, którą poprowadził DJ Pawelec, zaś o godzinie 20.30 wystąpiła gwiazda tegorocznych Dni Ostrowca, grupa Papa D.

Niedzielne świętowanie znów odbywało się w Parku Miejskim. „Aeropiknik” z wieloma atrakcjami, program dla najmłodszych w Amfiteatrze, a później zabawa z DJami, pokazy tancerzy oraz zawodników fitness to tylko część atrakcji. Gwiazdami tego dnia byli artyści sceny hip- hopowej B.R.O. oraz O.S.T.R.